Наша роль: розвиток стимулу, плекання зацікавленості

Посмотреть галерею изображений встроенную в Интернете по адресу:
http://ona.ukru.net/index.php/ona-i-moda/12-ona-i-deti/98-nasha-rol-rozvitok-stimulu-plekannya-zatsikavlenosti#sigProGalleriac9933c1859

Більшість батьків вважають своїм обов’язком підтримувати своїх дітей у занятті спортом. Коли я бувала на трибунах, зауважила, яким важливим для результату гри є стимул. Тренер футбольної команди нашого сина якось сказав гравцям, що футбол є дуже подібний до гри з назвою «життя»: вам слід перебороти свій страх, вирішити свої проблеми і, як тільки вам випаде шанс, бігти до своєї мети і здобути всі можливі очки!

Виховання має дещо спільне з футболом, особливо, коли йдеться про стимул. Коли наш син Кріс був студентом, ми з чоловіком були присутні на матчі футбольних команд Оклахомського університету та Техаського християнського університету. Оклахома на своїй першій грі мала переповнені трибуни і нового головного тренера. Вони були приречені виграти матч.
На жаль, на перших хвилинах гри команда ТХУ перехопила пас і швидко забила гол.
Незабаром оклахомці промахнулася, і техасці забили знов. Вони були близькі до мети! Оклахома продовжувала атакувати, але кілька штрафних і промах звели нанівець їхні спроби. Команда ТХУ атакувала доти, поки не виграла. На щастя, через кілька тижнів команда Оклахоми одержала новий стимул і виграла національний чемпіонат.
Як стосується цей футбольний матч до виховання наших дітей? Розгляньмо типовий навчальний рік. У вересні ваша дитина на старті так само, як обидві команди на початку гри. Можливо, ви сподіваєтеся на
успішний навчальний рік, а ваша дитина нетерпляче чекає на зустрічі з новими друзями та на розваги. Якщо цікавий предмет посилює мотивацію вашої дитини, якщо вчитель цікавиться нею і будує добрі стосунки або якщо вона раптом одержує гарні оцінки — позитивний стимул до навчання зростає. Але коли кожна праця виснажлива, коли дитині не вдаються завдання і вона провалює тести або коли постійно не закінчує свою домашню роботу через страх, що не буде досконалою, тоді це може вибити ґрунт з-під її ніг. Коли все починає псуватися, стимул щезає, і повернути його вже дуже важко.
Мотивацію - коштовну іскру - у кожній дитині можна виплекати вдома, і не лише для навчання, але й для життя, для Церкви, для щоденної роботи та обов’язків.