Фотографії – ліки від стресу.

Ви ніколи не замислювалися, чому так багато людей фотографують, редагують, малюють, обмінюються картинками? Ні, зрозуміти, чому так мало фотолюбителів стають фотографами - легко, куди складніше докопатися до причин такої масової зацікавленості образотворчим мистецтвом.

 

У принципі, причини в кожного свої, але є одна, яка напевно властива всім, хоча б частково — ми всі щодня перебуваємо під впливом стресу, він давним-давно став нормальною складової міського життя: наступили на ногу в метро, зірвався начальник, обляпала машина, вас обкурили, накричала дружина, отруїлися в ресторані… або все разом узяте й в один день здатні викликати в людини роздратування, багато негативних емоцій або взагалі привести до нервового зриву.

Усе це досить звичайні реакції психіки, які її захищають від негативного нагромадження усередині. Банально це виглядає так: настали тобі на ногу — ти настав у відповідь, замінив негативну реакцію позитивним відгуком у душі й пішов далі, щасливий. З ускладненням психіки, натиском соціальних норм, появою додаткових контурів у розумовому процесі стає куди веселіше. Наприклад, настали тобі на ногу, ви проматерилися про себе, тому що дядько великий або жінка настала (непристойно відповідати дамі), прийшов на роботу в поганому настрої, день не вдався, через негативне відношення до клієнтів, що додало негативного ефекту… у підсумку, прийшов додому, по дорозі розштовхавши тих, хто з тобою у вагоні їхав, насварившись із сусідкою й зірвався на дружині, сказавши, що вона погано готовить.

У підсумку, усім погано, тому що конфлікт тепер застряг у родині й ще не раз до себе повернеться. Така постійна напруга поступова накопичується, створюючи передумови для не тільки психічних захворювань (говорять, що всі хвороби з голови) і час від часу вимагає щорічного відпочинку протягом 28 днів — норма теж не зі стелі притягнута, це психологи придумали, за цей час устигає відпочити не тільки тіло, але й свідомість, до того ж, з'являється стійке бажання повернутися на робоче місце й з новими силами прийнятися за старе. Але ж, по великому рахункові, відпустка не єдина спосіб боротьби зі стресом — взагалі відпочинок повноцінний, коли являє собою зміну роду діяльності. Саме тому багато ходять у фітнес-клуби, просидівши весь день за комп'ютером і не піднімаючи за весь день нічого важче ручки, саме тому ми відриваємося в комп'ютерних іграх або кінотеатрі, одержуючи додаткові переживання. По суті, усе це — спосіб відірватися від рутини, перемкнутися, відволіктися, дати вихід позитивним емоціям. У психології для всього цього є навіть поняття спеціальне, сублімація. Якщо докладно не розписувати, механізм вийде дуже дивний: наступили тобі з ранку на ту ж ногу, а ти прийшов додому, ввімкнув світло у ванній й почав знімати краплі які стікаю по стіні, потім надрукував їх, повісив на стіну й став заряджатися позитивними емоціями.