Перегляд фотографій або шпалер для робочого стола робить людину щасливішою

Учені виявили, що при спогляданні творів мистецтва люди можуть випробовувати почуття, схожі з тими, що з'являються при погляді на кохану людину.

Експеримент був проведений в Університетському коледжі Лондона. Дослідники відібрали 30 різних картин і по черзі показували їхнім учасникам експерименту, спостерігаючи за реакцією їх мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), яка фіксує кровоток у частині мозку, відповідальної за задоволення й бажання.

 

Коли учасники експерименту любувалися картинами, які, на їхній погляд, найбільш гарні, сканер фіксував почуття, схожі з тими, що людей звичайно випробовує при погляді на улюбленого, пише Daily Mail.

Картини Джона Констебла, Жана Энгра й Гвидо Рени викликали у випробуваних найдужчі почуття, збільшуючи приплив крові до частин мозку, відповідальним за задоволення, на 10%.

Роботи Ієроніма Босха, Оноре Домье й фламандського художника Квентина Массейса були визнані самими "виродливими" творами мистецтва, тому що вони викликали найменше збільшення кровотока. Також у ході експерименту були використані картини Моне, Рембрандта, Леонардо да Вінчі й Сезанна.

"Ми виявили, що, коли ви дивитеся на твори мистецтва - будь то пейзаж, натюрморт або портрет, - у частині головного мозку, відповідальної за задоволення, спостерігається сильна активність", - говорить професор Семи Зеки експеримент, що проводив. "Ми виявили, що збільшення кровотока відбувається пропорційно тому, наскільки сподобалася картина", - сказав професор, відзначивши, що реакція на картину відображається миттєво.

Крім того, за його словами, споглядання картин поліпшує самопочуття. "Ми довели, що організм людини при контакті із творами мистецтва активізується", - заявили дослідники.

Дане правило можна з обережністю поширити на будь-які зображення, які подобаються людині, незалежно від того, чи є вони картинами або фотографіями. Не важливо, наскільки іменитий автор - важливо, чи подобається картинка особисто вам. Якщо так, вона викличе позитивну реакцію й посприяє підвищенню настрою. Гарні зображення роблять нас крапельку щасливіше.

Це багато в чому пояснює, чому багато люблять переглядати, шукати й міняти шпалери для робочого стола. Провівши 15 хвилин на сайті шпалер або просто гарних зображень, Ви одержите заряд позитивних емоцій.