Велика сила навіювання

Між тим ви вже знаєте, що ваша свідомість є, так сказати, сторожем біля воріт, основне завдання якого захищати підсвідомість від шкідливих вражень. Ви знайомі тільки з одним з основних законів людського мислення, і знаєте, що підсвідомість здатне піддаватися навіюванню. Вам також відомо, що воно не проводить порівнянь і відмінностей і не здатне до незалежного і послідовному обмірковуванню обставин справи. Все це є завданням свідомості.

Підсвідомість, таким чином, просто реагує на враження, передані йому свідомістю, і навіть не робить будь-яких логічних висновків.
Класичним доказом величезної сили навіювання міг би служити наступний експеримент: припустимо, ви скажете під час морської подорожі якомусь супутнику, який вже і без того виглядає переляканим: «Схоже, ви хворі. Як ви бліді! Вам напевно зараз буде погано. Дозвольте я проводжу вас вниз? »Той, до якого ви звернулися з такими словами, неминуче відразу сполотніє, бо навіяна йому морська хвороба з'єднається в його уяві з власними страхами і похмурими передчуттями. Він з вдячністю обіпреться на вашу руку і в своїй каюті далеко від чужих очей предасться внушній йому хворобі. Різні реакції на одне і теж навіювання .
Однак цілком може статися так, що багато людей внаслідок різного стану їх підсвідомості реагують на один і той же навіювання по-різному.
Може трапиться, що в згаданому морській подорожі ви проведете експеримент не з пасажиром, а з матросом. Залежно від темпераменту він сприйме вашу пропозицію «допомогти» як жарт або розсержено її відкине. В цьому випадку ваше навіювання адресувалося несприйнятливість морському вовку, який знає, що не схильний морської хвороби. Тому ваші слова не викличуть у нього страху або Тривоги, а розіб'ються без всякого ефекту про його впевненість у собі.
В словнику поняття «навіювання» визначається як цілеспрямоване розумовий вплив і пробудження певних уявлень, які приймаються і здійснюються як істинні. При цьому - необхідно врахувати, що свідоме відхилення навіювання ефективно захищає підсвідомість від будь-якого небажаного впливу. Таким чином, свідомість може відхилити будь-яка небажана навіювання. Наприклад, матрос, згаданий вище, не боявся Морський хвороби. Він був впевнений у своєму імунітеті, і тому негативний навіювання не змогло пробуджувати в ньому ні найменшого почуття страху.
Зате у нашого боязкого пасажира навіювання морської хвороби виявилося ефективним в результаті його власного страху перед цією недугою.
Отже, в душі кожного з нас таяться страхи. У кожного є також свої власні думки та переконання, в правомочності і істинності яких він переконаний і які тому управляють його життям і визначають її. Навіювання не володіє жоден інший власною силою, крім тієї, яку йому зраджує добровільна віра людини. Але якщо вона стає ефективною, то направляє потік сил підсвідомості в зовсім визначене і вузько обмежене напрямок.